На жаль, як відрізнити справжній годинник від підробки – універсального рецепту немає. Це пов’язано з тим, що індустрія підроблених годинників різнорідна. Проте, підробку можна визначити практично завжди, не докладаючи для цього якихось надзусиль. Один з перших критеріїв (якщо мова йде про покупку годинника) – ціна. Фейки або копії, які видають за справжні годинники, часто продають дешевше оригіналу, це повинно вас насторожити. Також як і відсутність паперів, коробки і фотографії задньої кришки.

Головне універсальне правило номер 1: завжди сумнівайтеся!

Підробки (репліки) намагаються продавати навіть на годинникових форумах і на спеціалізованих майданчиках для продажу годинників, не кажучи вже про звичайні сайти в інтернеті. Якщо сумніваєтеся – зверніться до знавців, вони допоможуть визначити, чи справжній годинник на фото. Можете навіть звернутися на форуми любителів підробок – там часто можуть навіть швидше допомогти (як-не-як вони там фахівці в цій справі :). До речі, сумнівайтеся навіть відносно дешевих годинників – китайці роблять навіть фейки пластикових Luminox або дешевих Fossil (паскудну якість видно одразу).

Якщо ж ви сумніваєтеся, чи справжній годинник у вашого співрозмовника / знайомого / дівчини – для початку просто зіставте їх дохід і можливості, і приблизну вартість годинника. Погодьтеся, навряд чи людина в дешевих черевиках і з портфелем зі шкірозамінника може дозволити собі Rolex, а дівчисько в метро з телефоном за 500 гривень, швидше за все, носить копію Hublot з фальшивими діамантами.

Ну і правило номер 2

Придивіться до секундної стрілки. Якщо це кварц (а більшість підробок, особливо дешевих і масових мають кварцовий механізм), а оригінал передбачає механіку, то перед вами володар «палева».

Однак не завжди ми маємо справу з дешевими підробками, які відрами продають в Таїланді. Бувають і такі, які вивести на чисту воду дуже і дуже складно. Тут кращий вихід – звернутися до знавців. В іншому випадку доведеться серйозно поритися в інтернеті (а як варіант – сходити в магазин годинників і «помацати» оригінал особисто).

Є й інший вихід: уважно придивитися до годинника. Навіть якщо ви не знавець Audemars Piguet або Rolex, ви можете знайти якісь «косячки», які притаманні всім підробкам. Зазвичай репліку видають криві і / або розташовані неправильно написи, зміщене і / або занадто глибоко посаджене віконце дати, неправильно розташовані елементи хронографа на циферблаті, пил / бруд на циферблаті, дешевий ремінець з кривою прострочкою, спотворення в опуклому склі. Це те, що часто можна побачити і на фото. Ну і механізм – це найпростіша частина репліки для виявлення відмінностей від оригіналу. Причому, навіть якщо ви не бачили справжній механізм, підробку зазвичай видають нерівні написи. Зрозуміло, що «придивитися» – це означає розглянути фото або повертати годинник у руках, просто секундного погляду на годинник може бути недостатньо. Так що будьте уважні.